Umělá krása

Co po vás znamená krása? Protože když se zeptám někoho, co pro něj znamená krása, tak mě vždycky každý odpověď něco jiného. Kolikrát já sama jsem vlastně dumala nad tím, co znamená krása. Anebo co je vlastně ženský ideál krásy. Tohle mě vždycky zajímalo nejvíce, jaká ženská postava anebo jaký ženský obličej je podle mužů, ale i podle žere ten nejkrásnější. A dostala jsem odpovědi, že prý krása je podle toho, jak se druhý člověk někomu líbí. A tohle je sice pravda a podle mého názoru je to také jediné vysvětlení, že se někdo člověku líbí, protože kdyby se líbil člověk jenom jeden typ, tak je to potom na světě veliká nuda.

Krása se liší.

Doslechla jsem se ale, že pánové mají v poslední době moc rádi postavy, které jsou typu Venuše. Myslím si, že je to skvělé, protože v poslední době je opravdu plno žen, které mají tuhle postavu. Ale co zase nemám ráda a co nepovažujeme vůbec za krásu, tak je ten fakt, že si ženy nějak trojnásobně zvětšují rty nebo si nechávají vyplnit tváře a taky se dělají malé a špičaté nosy. A to nemluvím o extra blonďatých a extra dlouhých umělých vlasech. Když se vždycky na to podívám, tak vždycky vidím jenom panenky Barbie, která vypadá jedna jako druhá. To se vážně někomu líbí?

Každý vidí krásu jinak.

Tolik plastu nebo jak si to člověk může racionálně vysvětlit? A ničím se neodlišují a mně to přijde škoda, protože nechápu, jak můžou chtít vypadat opravdu stejně. Myslím si, že v rozdílnosti i v nedokonalosti je krása, takže já jsem absolutně nikdy neuvažovala nad tím, že bych se nechala nějak upravit obličej, akorát jsem si říkala, že třeba v padesáti bych šla na výplň vrásek, ale že bych si nechala zvětšit rty, tak to tedy vůbec ne. Já se chci něčím odlišovat a stejně mám opravdu malinkatý nosík. Mě osobně se nikdy taková umělá krása nelíbila a taky mě moc těší, že i můj bratr říká to samé. A taky mi pověděl, že s emu taky nelíbí úplně vychrtlé ženy, což mě taky ne.