Trend bílých tenisek. Jak se o ně starat?

Na noze vypadají skvěle, hodí se téměř ke všemu od klasických riflí až po sukně a šaty, a navíc snad nikdy nevyjdou z módy. Bílé tenisky, ať už se jedná o kožený kousek od sportovních značek, ikonické Conversky nebo obyčejné bílé plátěnky, jsou nejen aktuálním hitem, a rozhodně se tak vyplatí jeden takový pár v botníku mít. Víte ale, jak se o ně starat, aby vydržely zářivé co nejdéle?bílé tenisky.jpg
 
Už po první procházce po venku nejspíš vaše boty nebudou vypadat jako nové. Hodí se proto jim péči věnovat pokaždé, když se vrátíte domů, a vlhkým hadříkem z nich otřít prach, hlínu a další nečistoty. Pokud je nedopatřením ušpiníte víc a pouze voda nestačí, nesahejte hned po agresivních chemických čistidlech. Zkuste použít oblíbenou kuchyňskou pomůcku –ocet. Ten se vcelku spolehlivě postará i o větší nečistoty a dokáže s nimi zatočit. 
 
Skvělým pomocníkem je také starší zubní kartáček. Až jej tedy příště budete měnit, ten starý nevyhazujte, ale schovejte si jej právě pro potřeby čištění (nejen) bot. Díky své velikosti se dostane kamkoliv, a protože jsou jeho štětinky jemné, nijak tím boty nepoškodí. 
 
Oblíbenou technikou čištění bot je jednoduché hození špinavého páru do pračky. To však příliš nedoporučujeme. Pračka obzvlášť kožené boty dokáže také poškodit a připravíte se tak o měsíce jejich nošení. Berte tedy toto jako spíše poslední možnost. Stejně tak neperte ani samotné tkaničky, i u nich hrozí, že se vlivem praní poškodí a dříve se rozpadnou. Pokud jsou špinavé, zkuste je raději namočit do horké vody s trochou pracího prášku nebo gelu a jemně očistit rukama. tenisky adidas.jpg
 
Zvolit můžete samozřejmě i prostředky určené speciálně pro čištění bot. V první řadě však doporučujeme zkusit již zmíněný ocet, který, jak asi tušíte, výrazně pošetří vaši peněženku, neboť právě tyto přípravky často stojí nemalé peníze. Ocet oproti tomu stojí pár korun, a pokud nepomůže, nijak vás to mrzet nemusí.