Nezařazené

Top 5 francouzských filmů

Drž hubu!

Komedie, na kterou se nepodíváte jen jednou.
Nelítostný gangster Ruby (Jean Reno) a slabomyslný, ale stále naladěný Quentin (Gerard Depardieu) se setkají ve společné cele ve vězení. Začíná tak příběh plný absurdních situací a neopakovatelných hlášek, u kterých rozhodně nebudete držet… pusu, protože vás bude ze smíchu bolet břicho.
filmový pás
Nedotknutelní

Nedotknutelní jsou, v rozporu se svým názvem, snímek tklivý. Pojednává o úplně ochrnutém muži na vozíčku a jeho ošetřovateli, který se na ošetřovatele tak trochu nehodí. Navzdory počátečním třenicím se mezi nimi vyvine vztah, jenž i je samotné překvapí a pomůže jim najít novou životní cestu. Zjistí, že, i když to tak někdy nevypadá, nikdy není pozdě. Navzdory tomu, že se Nedotknutelní zabývají vážnými tématy, zůstává film místy odlehčený, vtipný a má šmrnc.
eiffelova věž
Co jsme komu udělali?

Kam se podíváme, jukne na nás názor na multikulturní společnost a menšiny. Ať už kladný nebo záporný. Zajímá vás, jaký postoj zaujmou tradičně založení vážení občané Francie, když si jejich dcery přivedou domů muslima, Žida a Číňana? Rozdýchají to? Snad ano, mají přece ještě čtvrtou dceru. Jejich poslední naděje, nejmladší dcera, se opravdu zamiluje do katolíka. Ale…?

Život Adele

Adele je mladá dívka, která touží po lásce a také se bláznivě zamiluje. Jenže trochu jinak, než by čekala. Film je opravdu celovečerní, ale stojí za to vydržet do konce. Je plný až kontroverzních milostných scén, poezie, barev a francouzského šarmu, který z každé scény přímo odkapává.
francouzské levandule
Zvíře

Jean-Paul Belmondo, jeden z nejznámějších francouzských herců v dvojroli zchudlého kaskadéra a zženštilého herce, kombinace vskutku výbušná. Belmondo, s elegancí sobě vlastní, baví od začátku do konce. Komedie plná nejen omylů, ale i nečekaných náhod, ostrých dialogů a hlavně sršící energií. Klasika mezi filmovými fanoušky a skvělá zábava na večer.