Také zvažujete, zda je lepší pořídit si kvalitní sušičku nebo sušit? Vždy je dobré říci si všechny pro a proti a následně vyhodnotit. V dřívějších dobách sušička v domácnosti znamenala přepych, v dnešní době si myslím, že je to nutnost, která nám nejen usnadní práci, ale prádlu dopřeje množství pozitivních vlivů. A jak se tedy rozhodnout? Začněme nejdříve nevýhodami.
Jaké jsou nevýhody sušičky?
Základní nevýhodou je samozřejmě jistá finanční zátěž, kterou nákup sušičky představuje. Obecně platí, že čím je sušička výkonnější, čím má více programů a čím kvalitnější je energetická třída, tím jsou náklady na pořízení vyšší. Druhou nevýhodou, která mě napadá, je samozřejmě prostor, kam sušičku nejlépe umístit. V tomto směru je řešení velmi jednoduché. Vlastně vám nezabere žádné místo na podlaze, protože ji lze bez potíži umístit na vaši pračku.
Jaké jsou výhody sušičky?
Podle mého názoru je největší výhodou sušičky ochrana textilních vláken, a to nejen jejich kvality, ale i barevnosti. Prádlo je tedy jemnější a není přesušené tak, jako když ho necháme sušit na šňůře. Suché prádlo také neobsahuje žádné pyly a prach. Většinu prádla při zvolení správného programu nemusíte následně ani žehlit a stačí ho jen složit a uložit do skříně. A zcela jistě oceníte i prostor, který vám vznikne sundáním prádelních šňůr v koupelně nebo odklizením sušáku z jakékoliv místnosti.
A jak vybrat tu nejlepší?
Těch základních parametrů je několik. Kromě již zmiňované ceny je důležité sledovat množství nabízených sušících programů, počet otáček, energetickou třídu, tichost chodu sušičky, možnost plnění vrchní nebo čelní a v neposlední řadě množství usušeného prádla za jeden cyklus. Různí výrobci nabízejí také celou řadu speciálních programů, například tlačítko úspory času nebo automatické nastavení programu podle váhy a typu prádla či odložený start.
Ať už se rozhodnete jakkoliv, věříme, že oceníte přednosti, které vám moderní technika nabízí, a že se sušička stane vaším nepostradatelným pomocníkem.