Služby finančních poradců

Finanční poradenství je dnes součástí běžného trhu práce. Finanční poradce je člověk, který poskytuje odborné rady lidem v oblasti jejich privátních financí. Pomáhá sjednat finanční služby, jako jsou pojistky, spoření, pojištění života, majetku, hypotéky a úvěry. Finanční poradci však nemají příliš dobrou pověst, často jsou totiž živeni především samotnými institucemi, které poskytují právě ty výše popsané služby.

kalkulačka na papíře

Finanční poradenství je poměrně hodně zdiskreditovaný obor především kvůli financování poradců. Poradci totiž mohou mít smlouvu s několika institucemi, a nabízet jejich produkty bez ohledu na to, co je pro klienty nejlepší. Samozřejmě že každý z nás si chce vydělat hodně peněz a tím pádem rady nezávislých finančních poradců nejsou zrovna nejlevnější. Bohužel i tito finanční poradci mohou být motivováni výškou provize od instituce, pro kterou sjednají hodně produktů. Bohužel musíte počítat s tím, že běžný finanční poradce vám neporadí úplně objektivně.

Finanční poradenství většina z nás řeší ve chvíli, kdy investuje peníze, nebo kupuje nemovitost. Často pak finančního poradce domlouvají samotné realitní kanceláře, které s nimi také mají smlouvu. Mnohdy ale díky tomu získáte výhody, které by vám běžný finanční poradce nezískal. Spousta realitních kanceláří nabízí různá zvýhodnění pro ty, kteří využijí služeb právě toho jejich finančního poradce. Pokud chcete mít finančního poradce vlastního a nevíte si rady, kde jej sehnat, zkuste se poptat vašich blízkých přátel, třeba mají dobrou zkušenost a ví, na koho se obrátit.
figurka účetního

Pokud nejste spokojeni se službami vašeho finančního poradce, pak se nebojte bránit. Oslovit můžete organizaci, která práci tohoto finančního poradce zastřešuje. Pokud se vám nezdá spolupráce vašeho finančního poradce s některou z institucí, oslovit samozřejmě můžete i Českou obchodní inspekci.