Retro nábytek

Kredenc Svetpokladu.cz byl v dávných dobách velmi žádaný a byl téměř v každé domácnosti. No, co téměř! Dříve byl kredenc úplně všude a bez kredence se hospodyňky jen těžko obešly. No jen si to představte, kam by ženy dávaly všechny ty potřebné věci, které jsou v kuchyni? Do kredence se dávaly různé věci, od koření až po nějaké malé nádobí. Kredenc ale pak ztratil své kouzlo až v pozdějších letech. Musím tedy říct, že mě to docela mrzelo. Mě se kredenc moc vždycky líbil a já jsem si říkala, že bych si ho přála mít doma. Jenže kde ho mám nyní v dnešní době sehnat? Ano, jsou nějaké kredence k prodeji, nacházím je velmi často na internetu na prodej, ale to není ono. Jsou to obyčejné poličky nebo skříně, které se jmenují jenom kredenc. Ten, kdo neví, jak vypadal dříve opravdový a kvalitní kredenc, taky by se mohl v dnešní době lehce napálit.

Historický kredenc může stát i hodně peněz.

Já sama jsem hodně dlouho hledala nějaký kredenc, který by mě uchvátil a já bych si mohla dopřát ten pěkný pohled na starý kvalitní kredenc. Taky musím říct, že kredenc ve mě vyvolává velmi příjemný pocit. A to pocit, když jsem byla malá. Jednou jsem totiž našla kredenc v bazaru. Byl opravdu hodně starý. zažil svá léta, měl kosmetické chyby, ale byl dokonalý.

Retro kredenc se hodí do starých obydlí.

Chtěla jsem si ho hned koupit, ale jeho majitel a prodejce znal jeho hodnotu. Tak krásný malovaný a vyřezávaná kredenc z masivu stál dvacet tisíc. Já se nedivím, je mi jasné, že taková rarita nebude zadarmo, ale přeci jen jsem v duchu doufala, že za kredenc dám tak do deseti tisíc korun. Musím říct, že jsem byla si hodně naivní. Jenže já jsem se od toho kredence zamilovala na první pohled. Ihned jsme si vybavila mou babičku, jak tam vždycky chodila pro sladké a pak nám ho dávala. Já jsem babičku milovala a ten malovaný kredenc mi ji připomínal. No, co jsme mohla dělat? Musela jsem ho mít. A tak jsem to řekla příteli. Ten sice nadšený nebyl, ale udělal pro mě to nejhezčí na světě. Kredenc mi pořídil na Vánoce a já z něj byla naprosto nadšená. Kredenc mi zdobí kuchyni.