Řeka opředená tajemstvími

Stále více Čechů touží poznat jiné kraje, nespokojí se jen s tím, co nám nabízí Evropa, ale vyráží za poznáním a dobrodružstvím do krajů pro nás exotických a tajemných, chtějí poznat jinou kulturu, životní styl a zkusit i jinou kuchyni, tolik odlišnou od té naší.
mladý slon
Cestovní kanceláře pořádají stále více zájezdů do dalekého Thajska. Vyrazit můžete samozřejmě na vlastní pěst, tuto možnost vyhledávají především mladí lidé, kterým v žilách koluje dobrodružná krev. Ať už se rozhodnete pro konkrétní typ cesty, věřte, že Thajsko si zamilujete. Vynechat byste při svých cestách neměli provincii Kanchanaburi. Nachází se nedaleko města Bangkok. Určitě tak neminete řeku Kwai. Tato řeka měla nezastupitelné místo v období druhé světové války, při stavbě mostu přes tuto řeku položilo svůj život více jak tři sta tisíc lidí, a to včetně Evropanů. Drsná příroda a nelidské podmínky si vyžádaly svoje, nedotčená džungle, vysoké teploty a úmorná dřina, most je doslova zalitý lidskou krví. Cestou k tomuto mostu vaši pozornost upoutá pomník věnovaný příslušníkům japonské císařské armády.
A co skrývá samotná řeka Kwai ?
Na co nikdy nezapomenete a co se vám vryje do paměti, to je západ slunce. Snad nikde neuvidíte hezčí.
rybář na loďce
A jak se přes samotnou řeku dostat? Způsobu je několik, kromě již zmíněné železnice může zkusit koruny stromů. Lanovka vám nabídne ojedinělý výhled na celou řeku a okolní krajinu. Pokud máte zkušenosti se sjížděním řek, pak není nic jednoduššího, než vnímat přírodu z kajaku. Za zmínku stojí i jeskyně v srdci národního parku. To, čeho budete mít nedostatek, je čas. Řeka a její okolí se za jeden či dva dny prozkoumat nedají, nabízí i místa, o kterých se dá říci, že jsou člověkem neprobádána a dost často i netknutá. Jiný pohled se vám může naskytnout i z hřebu slona, projížďku na těchto zvířatech určitě vynechat nesmíte.