Puberta dětí

Puberta dětí není vůbec příjemným obdobím a to jak pro děti, tak pro rodiče.Dítě si hledá svou identitu a celý jeho dětský svět se hroutí. Dřívější autority jako rodiče a učitelé jsou náhle vnímáni jako nepřátelé. Více než dříve má pro dítě význam přátelství. Bohužel nezřídka dítě opouští staré dobré a slušné přátele a vzhlíží se ve vzorech, které se rodičům z pochopitelných důvodů nelíbí ani dost málo.

péče o obličej

Začínají první lásky a škola je až na posledním místě. Přitom na konci druhého stupně základní školy je prospěch velmi důležitý, protože se děti rozhodují o tom, kde půjdou studovat. Mnohé děti začínají koketovat s alkoholem, cigaretami a někteří dokonce s drogami. Parta má najednou stejný význam jako dříve rodina. Je těžké nastolit nějaký režim, když všechno je najednou jiné. Když budete příliš benevolentní, tak dítěti jen ublížíte, protože bude jen otázkou času, kdy dítě začne překračovat akceptovatelné hranice, když nastavíte doma teror, dítě si stejně najde způsob, jak ho obejít a bude ještě více vzdorovat.
 
piercing v obličeji

Jen období lidského života

Musíte si uvědomit, že puberta je jen období v životě. Zbavte se strachuz tohoto jistě nesnadného období. Musíte si důvěřovat v tom, že jste pro děti udělali maximum v dětství. Jsou děti a často i z těch nejvzornějších rodin, které prochází velmi dramatickou a problémovou pubertou. Obvykle však ty děti, které prožívali harmonické dětství a rodiče se jim plně věnovali, se obvykle zklidní stejně rychle, jako se rozjeli.

chlapec v kašně

Je vhodné dětem v pubertě projevit důvěru a povolit jim hranice, na stranu druhou být nekompromisní v případě jejich porušování.Zároveň trochu slevte ze svých požadavků. V daném období je opravdu úspěch to, že dítě si nepočíná problémově a opravdu není nutné, aby mělo průměr jedna celá dvě, i když by po stránce inteligenční na to mělo.