Proč nám stěhovací firmy říkají „Stěhování objednávejte včas“?

Každý z nás se minimálně jednou za život stěhoval. Může k tomu být mnoho důvodů – například jsme našli lepší místo k bydlení, nebo se jednoduše stěhujeme pryč od rodičů. Avšak ať už je důvod jakýkoliv, není pochyb o tom, že to není nic snadného.

I z tohoto důvodu si mnoho lidí objednává pomoc stěhovací firmy. Ti mají dostatek lidí i vybavení, aby snadno přestěhovali vše, co si chceme do nového domova vzít, ať už se jedná o drobnosti, křehké nádobí či nábytek. Jistě, nechají si za svou práci zaplatit, avšak odměnou za to vám bude jistota, že se nic neztratí, a že nebudete muset několikrát jet sem a tam, než vše převezete.

starynakl

Je tedy vidět, že je to výhodné, avšak pokud chceme služby těchto firem využít, je nutné jim říci včas. I na jejich webových stránkách najdeme upozornění „Stěhování objednávejte s dostatečným předstihem“. Není tedy možné, abyste zavolali den před akcí a vše domluvili.

Důvod je zde nasnadě – i tyto stěhovací firmy mají jen omezený počet vozů i pracovníků. A pokud budou zrovna zaměstnáni jinde, pak není dost dobře možné, aby přijeli i k vám. Proto je nutné si je objednat předem, abyste měli jistotu, že budou v daný termín k dispozici.

Z toho samozřejmě vyplývá, že tento způsob není vhodný pro náhlé spontánní akce. Pokud se rozhodnete přestěhovat ze dne na den, pak musíte počítat s tím, že vše budete muset odvézt vlastními silami, případně za pomoci příbuzných a přátel.

stehovani2

Naštěstí takovéto situace nastávají málokdy. Obvykle se jedná o dlouhodobý proces, než k samotnému přesunu vůbec dojde. Je tedy dostatek času danou stěhovací firmu kontaktovat a domluvit se s nimi na datu, které bude vyhovovat vám oběma.

Jistě, tento fakt může pro někoho představovat komplikace, avšak pro většinu z nás nepředstavuje příliš velké omezení. Koneckonců, je to velká událost, která se plánuje dlouho dopředu, ne?