Prima technika

Technika je něco, co nás všechno obklopuje. Dokážete si představit, kdyby neexistovala technika? Myslím, že by to šlo opravdu jenom těžce. Vždyť když se rozhlédnete, tak uvidíte věci, co je všechno technika. Technika a elektro je úplně všude kolem nás. A aniž si to uvědomujeme, tak elektro nás obklopuje. Elektro máme i doma a mají to i děti. I když si to nepřejete, tak technika a elektro tady s námi bude a bylo.  A ještě je stále bude. Nejvíce produktů techniky a elektra je Japonsko a Čína. Já sama jsem jednou viděla dokument o Číně, jaký má největší exporty techniky a dalších technických věcí.

Technika jenom dál poroste.

Japonsko a Čína jsou velkými vynálezci techniky. Tam to všechno začíná. Ale možná se to taky zdá tím, že to už jsou velmi velké země, tudíž to vypadá, že jsou největším vývozcem techniky a elektra a dalších technologických věcí. Technologie se taky vyučuje na školách. A je tam taky mnoho techniky a elektra. Jen si vemte například třeba počítače nebo elektronické tabule.

Motorka je prima nápad.

To všechno je technika a musel to někdo vymyslet a taky zrekonstruovat. A víte, co je na technice opravdu to nejtěžší? Tak například to, že to pro mě musí někdo vymyslet. Ten nápad techniky je opravdu nejtěžší. Pamatuji si sebe, když jsem na střední škole měla něco technického vymyslet. A musím říct, že to bylo opravdu moc složité. Neměla jsem ani ponětí, co bych měla vymyslet. Akorát jsem byla velmi ráda, že až to vymyslím a všechno popíšu na papíře, tak to někdo zkusí vyrobit. A musím říct, že jsem se u toho vymýšlení opravdu moc zapotila. Skoro nic jsem nevymyslela. Nakonec jsem vymyslela, otevírací dvířka pro kočku v mých dveřích. Mám totiž kočku, která ráda chodí ven, ale mě nebaví ji pouštět. Tak jsem si řekla že udělám takové malé elektronické dveře pro kočku. A musím říct, že se mi to docela povedlo. Všichni byli z mého nápadů nadšení, takže můj nápad se taky uskutečnil, dokonce byl vyhlášen jako třetí nejlepší. Takže jsem ráda, že technika u nás existuje.