Porovnání spořicích účtů

Všichni to už známe. Banky nemají zájem o naše peníze, alespoň ne na běžných nebo spořicích účtech. Česká národní banka by mohla uvést v život záporné sazby, jako ostatní banky v Evropě. Pokud by se na spořicí účet v této situaci dal vysoký úrok, bylo by to pro banku neradostné. Proto banky přešli ke snižování úroků. U běžných spořicích účtů se úrok přibližuje k nule, ale jen za předpokladu, že banka nemá své požadavky na jejich užívání.
4 karty v kapse
Aktivní a věrní klienti bank mají šanci získat na svých spořicích účtech lepších úroků, protože jim banky za odměnu dávají sazby s bonusem. Nepředstavujte si však, že se jedná o celá procenta. Jde pouze o pár desetin procent nahoru.  Ale i to může udělat mnohým radost ve tváři. Pořád lepší než nic. Někde je ale potřeba ke zvýšení úroku používat běžný účet banky a platit platební kartou. Další možností jsou kampeličky. Ale nesmíte zapomenout, že u nich je potřeba se smířit s desetiprocentním členským vkladem.
dolar na louce
Stručný přehled
·         Artesa
Na spořicí účet Artesa Universal dostanete úrok 1,2 %. Vklad musí být minimálně 100 000 Kč. Jedná se o kampeličku, proto musíte dát dohromady členský vklad.
 
·         Air bank
1 % vám přinese spořicí účet s bonusem. Podmínkou však je provést alespoň 5 krát zaplatit platební kartou za měsíc. Platí jen do 250 000 Kč (nad už jen 0,2 %).
 
·         Sberbank
Úrok 0,53 % dostanete na spořicím účtu FÉR spoření PLUS. Zřízením FÉR konta (běžný účet) máte sazbu na vašem spořicím účtu 0, 83%. Ale jen vklady do 300 000 Kč.
 
·         Egua bank
Spořicí účet HIT nabízí až 0,62% (vklady do 200 000 Kč), ale musíte mít běžný učet a aktivně s ním nakládat (3 krát platba kartou do měsíce a příchod nad 10 000 Kč za 1 měsíc).
 
·         Raiffeisenbank
Zde vás čeká úrok ve výši 0,75% se spořicím účtem eKonto Flexi (vklady do 150 000 Kč). Podmínkou je však vlastnění jednoho ze dvou běžných účtů (eKonto Komplet nebo Konto Smart).
 
·         MONETA Money Bank
Spořicí účet GOLD nabízí úrok 0,7%. Je pro klienty s účtem Genius Gold, který stojí měsíčně 469 Kč.