Plážová móda

S létem přichází i dlouho očekávaná dovolená. Dost často lidé jezdí někam, kde je klima odlišné než je v naší zemi. My nemáme moře, proto dost lidí jezdí právě k moři, což je výborné i pro naše tělo, jelikož sůl nám vyléčí mnoho například ranek, ekzémů, také nám zmizí suchá kůže, mohou zmizet i lupy a podobně. Do takto teplého počasí, kde nám sluníčko paří na hlavu je opravdu důležité myslet na oblečení, které nám nebude ještě více přitěžovat, ale bude tak akorát a co nejvíce vzdušné a volné. Pokud ne, tak je dobré naopak zase vybírat oblečení, které je na tělo ale zakrývá nám co nejméně kůže. 

Léto

Pokud máte destinaci s písčitou pláží, určitě počítejte s tím, že budete mít písek úplně všude. Je vhodné si proto vzít právě co nejméně oblečení, protože z kůže je velmi lehké si setřít písek než z látky. Jako obuv by asi dost žen zvolila žabky, ale pozor! Z vlastní zkušenosti víme, že do žabek se dostane mnohem více písku než například do obyčejných gumových nazouváků, takže ty jsou lepší volbou než žabky. Písek z nich lze také dostat lépe. 

Na sebe tedy obléct třeba volné šaty na ramínka, nebo kraťasy a tílko. Velmi dobrý nápad je přímo obléct sj plavky a na ně přehoz. Na trhu jsou různé přehozy, například ty, které vypadají přímo jako šaty, jsou velmi příjemné a tím, jak jsou dlouhé a lehké, tak jsou tak akorát. Další možností jsou třeba přehozy v podobě šátků, které si můžete zavázat jak chcete, nebo jen tak přehodit přes plavky a nemusíte nic řešit.

Plážový přehoz a klobouk

Rozhodně si s sebou vezměte také podložku na pláž, protože je mnohem lepší než klasický ručník, na který se vám písek hodně nalepí. Do moře zase přibalte kruh či lehátko. Dobrou volbou je také plážový stan, který je snadno skladatelný a působí jako ochrana před sluníčkem. Hlavně si s sebou vemte pokrývku hlavy – elegantní klobouk, kterým podtrhnete svůj outfit. Sluneční brýle se snad ani nemusí zmiňovat. A namažte se krémem!