Odtahů stále více přibývá

Z toho by se mohly radovat odtahové služby, že jim jejich podnikatelská činnost nezahálí. Horší je to s řidiči, když se pak dozví, že za problémem stojí jejich špatná nebo mnohdy jen nedostatečná péče. Je pravdou, že některé věci nemůžeme vědět a z chyb se je naučíme, ovšem, někdy nám tato skutečnost přijde až příliš draze. Odtahové služby zaznamenaly v roce 2018 vyšší nárůst odtahů, než v předešlých letech. Na vině ale není jen počasí, ačkoliv se nejvíce zasahuje právě v letních měsících.

výměna oleje

Co stojí za takovou problematikou?

  1. Nehody nás napadnou na prvním místě. Ano nepozornost řidičů nebo neohleduplné chování na komunikacích si vyžádá vždy svoji daň.
  2. Dnes se asistenční služby volají i na výměnu pneumatiky, tedy spíše na odtah do servisu, jelikož dnes není povinností vozit rezervu, pak je ale těžké se dostat domů, když není na čem.
  3. Poruchy motoru jsou velmi závažné a bohužel si za některé z nich můžeme sami. Pokud si dostatečně nezkontrolujeme hladinu oleje, tak si můžeme zadělat na vážný problém. Kontrolka je sice dobrá, ale ve skutečnosti k nám promluví až v době, kdy je hladina až riziková. Přitom stačí tak málo. Motor musíme lehce zahřát nebo počkat po jízdě tak 15 minut, to ještě nevychladl a zaměřit se na měrku, která je v nádržce.
  4. Vyjmout, otřít do hadříku, jelikož potřebujeme mít čisté rysky. Opět zasunout a po opětovném vyndání máme realitu před očima. Hlavně pro přesné měření je důležité vozidlo postavit na rovinu. Podle potřeby olej dolijeme. Je jedno, zdali použijeme total oleje nebo jinou značku, ale především by měl mít správné označení, to zjistíme například v servisní knížce, pokud nebude označen například na motoru štítkem.

motorový olej

  1. Málo paliva? Nevadí, stačí si zavolat asistenční službu, tak nám ho doveze. To sice není na odtah, ale jako služba se to vyplatí.
  2. Horší je, když se z nepozornosti natankuje jiné palivo, pak nás odtah a další opravy rozhodně neminou.