Nezařazené

Nebory u Třince mají za sebou úspěšnou sportovní sezónu

                Malá vesnička jménem Nebory, patřící pod město Třinec, má za sebou úspěšnou sportovní sezónu  2016/2017. Ač tuto vesnici obývá pouze okolo 1600 obyvatel, může se pyšnit hned několika sportovními úspěchy. Nebory sice nehrají soutěže na vysoké úrovni, nicméně to vůbec neubírá na jejich bojovnosti a touze po vítězství.
tým hokejistů
                Největší zásluhy v tomto ohledu mají hokejisté klubu HC NEBORY, jejichž áčko v Kopřivnické hokejové lize vybojovalo bronz, zatímco HC NEBORY B ovládly BAHL (Beskydská amatérská hokejová liga), když ve finálovém derby dokázaly zvítězit 2:1. I přesto, že je to ,,jen“ amatérský hokej, na finálový den dorazily asi čtyři stovky diváků, kteří dokázali vytvořit doslova perfektní atmosféru. Krátkou dobu nato, si tito borci dojeli ještě pro titul do Liberce, kde se konalo Mistrovství ČR amatérů v ledním hokeji, divize C. HC NEBORY se tak setkaly s historicky největším úspěchem klubu, když v jedné sezóně slavily hned dva tituly a jedno třetí místo.

                Zahanbit se však nenechali ani neborovští fotbalisté. Ti sice hrají pouze okresní soutěž, avšak právě tuto sezónu si velmi dlouho drželi první místo v tabulce, které v posledním kole potvrdili, když soupeře doslova rozstříleli poměrem 7:1 a zajistili si tak vstupenku o ligu výš. TJ NEBORY si tedy příští sezónu zahrají v okresním přeboru.
hokejový brankář
                I přesto, že tyto soutěže nemají s profesionalitou nic společného, jejich účastníci do nich vstupují s velkou chutí a nasazením. Snad právě proto, že zde sportovci nehrají pro peníze, ale zkrátka proto, že je to baví, je na nich vidět, že hrají srdcem a hru si užívají. Atmosféra na takových utkáních tak bývá skvělá, hráči se rvou o každý bod a podpora fanoušků je perfektní už jen proto, že mnohdy hráče znají osobně nebo to jsou dokonce jejich blízcí. Ani takovým zápasům však nechybí rivalita, která ke sportu zkrátka patří. To ale neznamená, že by mezi fanoušky soupeřících týmů nemohla panovat přátelská nálada.  Naopak, častokrát si po zápase či během něj popovídají nebo zajdou na pivo. Leckteré špičkové týmy, včetně svých fanoušků, by se měly co učit!