Nezařazené

Jak na větší a hezčí koupelnu

Koupelna sice není středobodem naší domácnosti, jelikož v ní trávíme pouze pár minut denně, ale rozhodně se jedná o místnost, bez které bychom se neobešli. Zde probíhá hygiena a ranní příprava na nadcházející den. Proto je nutné, aby byla plně funkční. Problémem koupelen jsou ale jejich menší prostory, tedy alespoň pokud bydlíte v klasickém činžovním nebo panelákovém bytě. Ovšem i prostor v koupelně se dá poměrně snadno, a dokonce i vcelku levně nafouknout. Jen to chce mít ty správné informace.
kytky v koupelně
Vana
Základem každé koupelny by měla být vana. Nemusí se jednat o žádné monstrum, které zabírá 90% místnosti. Bohatě postačí koupit si klasickou vanu, do které se můžete pohodlně natáhnout. Pokud však máte koupelnu hodně malou, možná byste měli uvažovat spíše o koupi sprchové koutu. Ten ve většině případů zabírá méně místa. Moderní sprchové kouty mají dnes velice nápaditý design, takže mohou bez nejmenších problémů nahradit vanu i jako dekorační dominantu místnosti. Navíc je sprchování mnohem hygieničtější než běžná koupel.
Kachličky
I kachličky mohou nemalou měrou přispět ke zvětšení koupelny, tedy alespoň pocitově. Některé druhy obložení totiž dokáží místnost opticky zvětšit. V kurzu jsou stále klasické lesklé bílé kachličky, ale velice populární je i obložení v dekoru dřeva.
červené ručníky
Pračka
Hned po vaně, respektive sprchovacím koutu, je pračka druhým nejobjemnějším objektem v koupelně. I to se dá vcelku vkusně vyřešit, stačí pračku přemístit někam jinam. Nejideálnější je k tomu technická místnost, ale pokud žádnou nemáte nebo je také malá, je možné pračku přemístit například do kuchyně. Jako součást kuchyňské linky nebude nijak překážet a zároveň budete mít dost místa na manipulací s ní. Absence pračky koupelně rozhodně prospěje hlavně z praktického hlediska. Konečně si budete moci koupit vetší vanu nebo menší interiérovou vířivku.