Černé tečky

Každá žena má s černými tečkami zkušenosti a troufám si říct, že většina z nás s námi stále bojuje. Přitom existuje hned několik pravidel, kterými když se budeme řídit, můžeme se jich spolehlivě zbavit a předcházet jejich vzniku.
obličejová maska
Černé tečky se dělají nejčastěji mastné pleti. Pokud vás to trápí, mám pro vás aspoň malou cenu útěchy – mastná pokožka stárne pomaleji nežli suchá. V první řadě je tedy důležité pleť správně odmašťovat. Ideálně jednou denně si obličej vyčistit micelární vodou. Dále je vhodné jednou za týden až dva, udělat hloubkovější peeling. Nicméně je nutné zdůraznit, že pleť se nesmí odmašťovat až příliš často. Maz je přirozená ochrana pleti. Pokud bychom maz odstraňovali moc často, pokožka by ztratila schopnost sama se bránit vnějším toxinům, plus by se nám začala mastit ještě víc.
tampon na čištění pleti
Druhá věc je používat správnou kosmetiku. Pokut používáme BB krémy, máme vyhráno. Tyto krémy jak kryjí, tak obsahují výživné prvky pro naši pleť. Pokud používáme make-up, musíme pod něj vždy používat denní krém.  Bez denního krému chybí pokožce vitamíny a rychleji stárne. Ovšem je nutné podotknout, že je vždy nutné se každý večer řádně odlíčit a to již zmíněnou micelární vodou. Pouze voda nestačí. Voda neodstraní všechny toxiny z naší pleti a póry se opět ucpávají.
Další podstatnou věcí (téměř až nezbytností) je chodit na kosmetiku. Tuto proceduru byste měli podstoupit minimálně jednou za čtvrt roku. Věřte nebo ne, ale pokud vám jednou za čas pleť vyčistí profesionál, jistě to poznáte. Pleti, která je náchylná na akné, doporučuji čištění pleti ultrazvukem. Je to naprosto bezbolestné, ale zato účinné.
tvář s akné
Ovšem jako ve všem, i v boji s černými tečkami, je nejdůležitější pravidelnost. Již zmíněnou hygienu, je zapotřebí dodržovat pravidelně. Pokud hygiena nebude pravidelná, nikdy uspokojivého výsledku nedosáhnete.